Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak aktywować głośniki tylne w swingu O2FL 2011r

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak aktywować głośniki tylne w swingu O2FL 2011r

    Arkeno, To będziesz drugim posiadaczem Superb który będzie nawiedzał warszawskie spoty OCP

  • #2
    Jak aktywować głośniki tylne w swingu O2FL 2011r

    Witam fowumowiczów
    Możliwe że taki temat był bo wydaje mi się że nie jestem jedyny chcący dokonać takiego upgrade'a ale gmerałem sporo i w końcu zakładam post więc proszę mnie wiele nie je**ć
    Pytanie jak w temacie. W jaki sposób i jakim programem przekodować radio swing aby grały tylne głośniki(aktywna funkcja fader). Mam zamiar poprawic trochę audio w moim autku. Jezdziłem O2 z 8xgłosnikami i jest niebo lepiej jak przy 4. Jak chodzi o samo nagłosnienie to juz sobie poradzic powinienem ale od strony kodowania jestem 100%laikiem. Mam goscia co mi to zrobi za flaszeczkę ale jakbym mial jaka kolwiek wiedze to mu podpowiem i bedzie szybciej. Sam tego auta jeszcze w taki sposob nie robiil wiec wspolnie damy rade szybciej.
    I czy do samego kodowania potrzebuje miec fizycznie podpiete glosniki z tylu.
    Zabawa zacznie sie na wiosne ale juz mozna zaczac zeczy nie wymagajace ingerencji w plastiki(zeby nie polamac na mrozie). I czy ktorys z kolegow wygluszał drzwi w O2FL, szczegolnie przednie. Czy istnieje jakas mozliwosc oklejenia "glębszej" blachy bez rozwiercania nitów. Mądzy ludzie w skodzie przynitowali naped szyby itp do drzwi. WWidziałem to tylko powierchownie i sie nie przygladałe stad pytanie czy mozna okleic blache bez koniecznosci wielkiego rozpirzania nitow.??
    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      nic nie kodujesz, radio u mnie samo wykryło tylne głośniki i funkcja sama się pojawiła na radiu
      Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
      Była:
      Jest:
      1) Octavia 1,4 TSI

      jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

      Komentarz


      • #4
        Dzieki za podpowiedz kolego.
        Zaczerpnąłem języka i wiem jak przekodować w razie "W" ale skoro mówisz że samo załapało to może i tak będzie u mnie-oby. Narazie temat wisi w powietrzu bo czekam na wiosne zeby zarazem wyciszyc drzwi a nie bede kleił mat na zimne blachy. Jak wszystko zrobie to napisze dla reszty forumowiczów czy wymagało ingerencji w kody czy samo tak jak u Ciebie poszło.
        Pozdrawiam

        [ Dodano: Pon 04 Lut, 13 22:06 ]
        Dzieki za podpowiedz kolego.
        Zaczerpnąłem języka i wiem jak przekodować w razie "W" ale skoro mówisz że samo załapało to może i tak będzie u mnie-oby. Narazie temat wisi w powietrzu bo czekam na wiosne zeby zarazem wyciszyc drzwi a nie bede kleił mat na zimne blachy. Jak wszystko zrobie to napisze dla reszty forumowiczów czy wymagało ingerencji w kody czy samo tak jak u Ciebie poszło.
        Pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          musisz rozwiercić nity
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            podpinam się pod temat bo mam właśnie zamontowane ori głośniki z tyłu. (Wersja Ambiente fabrycznie bez głośników).

            Po zamontowaniu, głośniki grają ale skan fejsem pokazał:
            -------------------------------------------------------------------------------
            Address 56: Radio (J503) Labels: 5M0-035-1xx-56.lbl
            Part No SW: 1Z0 035 161 F HW: 1Z0 035 161 F
            Component: SWING 006 0039
            Revision: 0H001001 Serial number: SKZ1Z2I8228615
            Coding: 080002000201
            Shop #: WSC 20970 456 97241
            VCID: 316D11F7D1B9

            2 Faults Found:
            00821 - Antenna 2 for Radio (R93)
            011 - Open Circuit
            Freeze Frame:
            Fault Status: 01101011
            Fault Priority: 5
            Fault Frequency: 1
            Reset counter: 245
            Mileage: 99466 km
            Time Indication: 0
            Date: 2105.14.20
            Time: 21:13:47

            01044 - Control Module Incorrectly Coded
            000 - -
            Freeze Frame:
            Fault Status: 01100000
            Fault Priority: 5
            Fault Frequency: 1
            Reset counter: 245
            Mileage: 99466 km
            Time Indication: 0
            Date: 2105.14.20
            Time: 21:17:33

            I tutaj moje pytanie mam tak:
            byte 2 bit 0-7 02 2 sPEAKER channels (2 passive Front Speakers)
            byte 4 bit 0-7 02 Treble Speaker Monitor for Front Spreaker active

            czy nie powinienem tego zmienić na 4 głośniki?
            Mógłby ktoś kto ma fabryczne głośniki w drzwiach powiedzieć jak ma u siebie zakodowane radyjko lub jak to powinno prawidłowo wyglądać?

            [ Dodano: Sro 06 Mar, 13 19:32 ]
            postanowiłem zamknąć temat
            po założeniu tylnych głośników trzeba zakodować radyjko aby "widziało" tylne głośniki.
            Kodowanie przed założeniem głośników: Coding: 080002000201
            i tutaj generowało błąd:

            01044 - Control Module Incorrectly Coded
            000 - -

            Po zakodowaniu na 4 głosniki: Coding: 080004000401
            i tutaj było... już jak z fabryki
            pozdrawiam dokładających tylne głośniki

            Komentarz


            • #7
              ludzie, dajcie spokój z tym odkodowywaniem, radio samo wyczuwa tylne glosniki, a co do montażu to dałem głosniki cały zestaw 2x3 glosniki na półkę i jakoś gra, robebeszanie drzwi to prawie zawsze połamane platiki, szkoda tam ruszac, a jak komus nie przypasi tylna półka to zawsze można ja wymienić na nową za 100zł
              Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
              Była:
              Jest:
              1) Octavia 1,4 TSI

              jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

              Komentarz


              • #8
                Czy ktoś wie ile i jakie standardowo głośniki ma Ambiente 2 FL? Mi się wydaje, że mam same gwizdki aktywne.

                Komentarz


                • #9
                  himi sprawdz na naklejce w ksiazece kod zwiazany z głosnikami czy masz fabrycznie 8 glosników. ewentualnie zdejmij boczek to sie dowiesz, pamiętaj to była opcja za dopłatą9 domawiana). Nie ma w standardzie w ambiente z tyłu głośników

                  Komentarz


                  • #10
                    Informacja o zainstalowanych 8 głośnikach to kod 8RM, natomiast kod 8RE informuje o zamontowaniu 4 głośników.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez himi
                      Czy ktoś wie ile i jakie standardowo głośniki ma Ambiente 2 FL? Mi się wydaje, że mam same gwizdki aktywne.
                      4 szt. W drzwiach na dole dwa duże średnio-niskotonowe, na górze dwa małe wysokotonowe-gwizdki.
                      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                      =================================================

                      Komentarz


                      • #12
                        Mam 8RE, troszkę ciche są te duże niestety. Nie bardzo wiem jak dać im więcej basu, w menu jak zmieniam ilość basu kręcąc gałą od głośniości to niestety nic się nie zmienia.

                        Komentarz


                        • #13
                          Moje 8RE ze swingiem trąbią jak należy
                          Zamieszczone przez himi
                          w menu jak zmieniam ilość basu kręcąc gałą od głośniości to niestety nic się nie zmienia.
                          To chyba coś źle kręcisz :idea:
                          Należy kręcić prawą gałą a nie lewą-od głośności tak jak piszesz :idea:
                          A jakie masz radyjko :?:
                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                          =================================================

                          Komentarz


                          • #14
                            A czy do tylnych drzwi kable sa juz fabrycznie pod głosniki podciągniete czy trzeba się jeszcze z kablami bawić?
                            Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę...

                            Komentarz


                            • #15
                              canecorso, nie ma łatwo
                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                              poprzednie modele:
                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez endryu
                                A jakie masz radyjko :?:
                                Swinga. Rzeczywiście złą gałą kręciłem. Ale brakuje mi bardzo głośników z tyłu. Szkoda, że nie ma kabli, bo koszt zakupu głośników chyba nie jest ogromny. Ma ktoś doświadczenie w tym temacie?

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X